Kontakt

Öppettider

Våra kontorstider är vardagar 06.30-17.00.

Lillebil AB, lastbilar och kranbilar: 08-447 57 00

Lillebud AB, budbilar och kylbud: 08-447 57 20

Jour

Paketbilar vardag 17-22, helg 08-21 Lastbilar vardag 17-20, helg 08-20

Vi som jobbar här

Johan Ridderstedt

Johan Ridderstedt

Försäljning/order - Lillebil

Telefon: 08-447 57 00
johan@lillebil.se

Jan Karmeland

Jan Karmeland

Försäljning/order - Lillebud

Telefon: 08-447 57 20
jan@lillebud.se

Marcus Ölander

Marcus Ölander

Trafikledning/order - Lillebil

Telefon: 08-447 57 00
marcus@lillebil.se

Katarina Karmeland

Katarina Karmeland

Ekonomi - Lillebud

Telefon: 08-447 57 20
katarina@lillebud.se

Mats Nyström

Mats Nyström

Trafikledning/order - Lillebil

Telefon: 08-447 57 00
mats@lillebil.se

Annabelle Malmberg

Annabelle Malmberg

Order - Lillebud

Telefon: 08-447 57 20
annabelle@lillebud.se

Christer Perez

Christer Perez

Trafikledning/order - Lillebud

Telefon: 08-447 57 20
christer@lillebud.se

Anette Hellgren

Anette Hellgren

Order - Lillebil

Telefon: 08-447 57 00
anette@lillebil.se

Torsten Ericsson

Torsten Ericsson

Ekonomi/data - Lillebil

Telefon: 08-447 57 00
torsten@lillebil.se

Ricky Stimer

Ricky Stimer

Trafikledning/order - Lillebud

Telefon: 08-447 57 20
ricky@lillebud.se

Richard Dahlberg

Richard Dahlberg

Trafikledning/order - Lillebil

Telefon: 08-447 57 00
richard@lillebil.se

Michael Alkevik

Michael Alkevik

Projekt/order - Lillebil

Telefon: 08-447 57 00
michael@lillebil.se

Leo Alkevik

Leo Alkevik

VD - Lillebil & Lillebud

Telefon: 08-447 57 00
leo@lillebil.se

Björn Lundqvist

Björn Lundqvist

Trafikledning - Lillebud

Telefon: 08-447 57 20
bjorn@lillebud.se